Unplugged v Pape: Pomaranč

Podujatie Košice

Unplugged v Pape: Pomaranč

Unplugged koncerty v Pape sú príjemným spestrením leta a prinášajú osvieženie počas večerov, pretože sa hrajú uprostred parkovej zelene. Keď k tomu pridáme kapelu so šťavnatým názvom Pomaranč, je to ten správny letný kokteil. Košická hudobná skupina, hrajúca funk, džez, ska i reggae, sa na festival Leto v parku už teší a svojim priaznivcom zahrá 30. júla 2019 o 19:00 hod.

Pomarančová formácia vznikla zoskupením nádejných hudobníkov zo Súkromnej základnej umeleckej školy na Krosnianskej ulici. Jej hudobný žáner prešiel vývojom od džezových štandardov cez funkové groovy. Mladá skupina, ktorej vekový priemer bol v začiatkoch šestnásť rokov, začínala ako školský big band pod odborným dozorom známeho saxofonistu Mária Gapu Garberu. Účinkovala na rôznych džezových súťažiach a mestských festivaloch. Kreatívny prístup jeho členov priniesol okrem improvizovaných sól aj typické farebné zladenie čiernej a oranžovej. S príchodom nových členov sa smerovanie zmenilo. Pomaranč začal obmieňať pôvodné autorské skladby a pridávať do nich prvky reggae či rocku.

Zostavu tvoria saxofonistka a speváčka Barbora Diňová, trubkár Richard Solárik, basgitarista Matej Bobrik, bubeník Adam Dzuro a gitarista Peter Hreha. Kapela si viackrát zahrala na spoločnom pódiu s Mariánom Čekovským, ale hudobníkov mohli Košičania vidieť aj na festivale USE THE C!TY 2015 či na Polievkovom festivale.

Vstup voľný

Utorok 30. júla 2019 o 19:00 – 21:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Vyznanie Mariky Gombitovej / Košice
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Košice
STEEL ARÉNA / Košická aréna, Košice
Vyznanie Mariky Gombitovej / Košice
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Košice
STEEL ARÉNA / Košická aréna, Košice
Beerfest Trenčín 2020
Beerfest Trenčín 2020
Areál výstaviska EXPO CENTER, Trenčín
Vyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Bratislava
Fragile SK Vianočný koncert
Fragile SK Vianočný koncert
Bratislava-Rača, Bratislava