Už sa fašiang kráti 2018

Podujatie Martin

Už sa fašiang kráti

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, no vy si ich atmosféru stihnete vychutnať v Múzeu slovenskej dediny. Prvé tohtoročné podujatie Už sa fašiang kráti sa uskutoční v nedeľu 11. februára 2018 v najväčšom múzeu v prírode na Slovensku.

Prísť do Múzea slovenskej dediny sa skutočne oplatí. Okrem skvelej atmosféry poteší každého päťdesiateho návštevníka voľná vstupenka na rok 2018, ktorá platí do všetkých expozícií Slovenského národného múza v Martine.

V programe od 10.00 do 16.00 hod. si zaspievate a zatancujete spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode o 10.30, 12.30 a 14.30 hod. V ňom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. V sprievode sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Debnár z Ľubietovej a folklórneho súboru Lysec z Belej-Dulíc.

Za sprievodu plačiek a Podhradskej ľudovej muziky pochovajú basu členovia folklórnej skupiny z Podhradia. Oplakaný hudobný nástroj potom nechajú odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.
Pre návštevníkov budú pripravené aj fašiangové špeciality či občerstvenie v krčme z Oravskej Polhory. Počas podujatia nebudú chýbať ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.

Tešíme sa na Vás!

Miesto konania podujatia: Múzeum slovenskej dediny - OZ Jahodnícke háje, Jahodnícke háje, Martin
Dátum začiatku podujatia: 11. Februára 2018 10:00
Dátum ukončenia podujatia: 11. Februára 2018 16:00
Pravdepodobné súradnice: 49.0385N 18.9254E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Už sa fašiang kráti

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Múzeum slovenskej dediny - OZ Jahodnícke háje
Fotografie
Podobné podujatia