Vdelli / Nitra

Podujatie Nitra

Kapela Vdelli bola založená v austrálskom Perthe v roku 1997. Pomerne rýchlo si získala miestne publikum a stala sa hosťom takých interpretov, ako sú ZZ Top, B.B. King, Buddy Guy a Kenny Wayne Shepherd. Vďaka intenzívnemu cestovaniu sa skupina dostala aj k európskemu publiku.

Jej ôsmy album "Is not Bringing Me Down" z roku 2009 produkoval známy Kevin Sherley (predtým Aerosmith, Iron Maiden a pod., dnes predovšetkým Joe Bonamassa) bol prvý, ktorý vyšiel v Európe. Nasledujúci "Take A Bite" z roku 2010 ukázal všestranejšiu tvár súboru a jeho osobitosť. Minuloročná kolekcia nahrávok "Never Going Back" potom posúva hranice od ich špinavého blues až k naštvanému rocku. Vystúpenia tohto tria sú známe svojou strhujúce živelnosťou.

V centre všetkého pódiového diania stojí jedinečný spevák a gitarista - Michael Vdelli. Jeho hlasový register s citom pre soul, blues prechádzajúca až k revu rock and rollového šialenca je absolútne unikátny. Ak pridáme k tomu jeho silovú gitarovú hru, dostaneme kombináciu, vďaka ktorej je sú koncerty Vdelli ozajstnou lahôdkou. Nie vždy všetky struny prežijú celý koncert ...

  • Michael Vdelli (guitar, vocals)
  • Leigh (Lethal) Miller (bass, backing vocals)
  • Hanser Schüler (drums, backing vocals)

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia
SIMA
SIMA
Nájomná Jednotka 210, Nitra
Polemic & Medial Banana 2020
Polemic & Medial Banana 2020
Nájomná Jednotka 210, Nitra