Večera s Vlkom: Národné parky

Podujatie Bratislava

Večera s Vlkom: Národné parky

...v dnešnej dobe sa celosvetovo ťaží z paradigmy udržateľného rozvoja, no táto paradigma naďalej zostáva ekonomickým modelom, ktorý riadi náš pasívny sociálny posun k drancovaniu a ničeniu prírodného bohatstva. I v ňom sa však nachádzajú ostrovčeky konzervačných tendencií, legislatívne obránené vo formách chránených území a národných parkov, kde je ochrana prírody nadradená iným činnostiam. Vplyvom neuvedomelého manažmentu sú však povolené výniky v ťažbe dreva a podporou turistického potenciálu sa narúša kľudové prostredie pre život organizmov.

Táto prednáška je preto koncipovaná tak, aby rozšírila znalosť občianskej spoločnosti o základné biologické (ekologické) princípy praktickej ochrany prírody a umožnila lepšiu orientáciu v problematike a prehľad o tom, čo a prečo chránime a povzbudila v skoku z bezmocnosti, ktorú vytvára súčasná ekonomická realita. Nesmieme zabudnúť, že význam národných parkov nie je konštrukt vedcov, ale uvedomelej občianskej spoločnosti.

Natália Há je dobrovoľníčkou v Lesoochranárskom zoskupení VLK, momentálne študuje ekológiu a ochranu životného prostredia na Karlovej Univerzite v Prahe.Tešíme sa na vás a vaše dotazy a otázky!


Vstup zdarma.LZ VLK:
https://www.facebook.com/lesoochranarske.zoskupenie.vlk/

LZ VLK Malé Karpaty:
https://www.facebook.com/lz.vlk.male.karpaty/

Kampaň NIČ:
http://vsetkoprenic.sk/

Miesto konania podujatia: Kalab, Zámocká 5, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 17. Mája 2017 18:30
Dátum ukončenia podujatia: 17. Mája 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1444N 17.099E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Večera s Vlkom: Národné parky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieFILOZOFIA PRE ŽIVOT – PREZENTÁCIA KURZU PRE ROZVOJ OSOBNOSTI
Nová Akropolis, Dolná 47, Banská Bystrica, Banská Bystrica
Žiadny obrázok
Overené podujatieKreatívny kurz: „Patchwork bez ihly“
Nová Akropolis, Dolná 47, Banská Bystrica, Banská Bystrica