Vegánska nedeľa podľa receptov starých materí / Stanica

Podujatie Žilina

Vegánska nedeľa podľa receptov starých materí / Stanica

Na začiatok roka sme zvolili nízkorozpočtovú vegánsku nedeľu inšpirovanú tradičnými receptami našich starých materí, z čias, kedy boli živočíšne produkty konzumované v menšom množstve ako je tomu dnes a na nový rok sa zužitkovávali hlavne zásoby z pivníc.

Oprášte preto receptáre starých mám a vykúzlite niečo chutné, sýte a najmä vegánske. Napovedať vám môžeme osvedčenými receptami ako granadír, koložvárska kapusta, krúpna baba, tlačené koláče, pečené buchty alebo kapustové fliačky na sladko, či tradičná hrstková polievka.

Zároveň vás chceme poprosiť, aby ste svoje recepty zapísali a doniesli na vegánsku nedeľu, prípadne pridali priamo sem do „eventu“. Taktiež sme na FB vytvorili skupinu ​ Vegánske recepty zo Stanice Žilina - Záriečie, kde môžeme medzi sebou recepty zdieľať.

Ako fungujú vegánske neďele a ako sa do nich môžete zapojiť:

Vegánske nedele sa na Stanici konajú raz mesačne a každá nedeľa má svoj prívlastok (strukovinová, indická, tradičná, vianočná), ktorý Vám napovie, na aké jedlo sa môžete tešiť a v akom duchu môžete aj Vy jedlo na spoločný stôl navariť.

Vstup na večeru je zadarmo, avšak na stoloch sa vždy nachádzajú kasičky na dobrovoľný príspevok z ktorých hradíme náklady na suroviny organizačnému tímu, ktorý dbá na to, aby na stole bolo vždy aspoň niečo. Všetky zvyšné peniaze vždy na konci roku spočítame a venujeme organizáciám, ktoré sa venujú opusteným zvieratám. Nikto z nás sa na akcii osobne neobohacuje a je len na Vašom vedomí, svedomí a pochutení, koľko sa rozhodnete prispieť.

Ešte väčším ocenením našej práce je však Vaše aktívne zapojenie sa do vegánskych nediel. Našou ambíciou je, aby sa z vegánskych nediel stala komunitná akcia v tom správnom zmysle a do varenia sa ste sa zapojili aj Vy, naši hodujúci. Nemusíte variť ako pre armádu, stačí, že Vaše jedlo bude vegánske a varené s radosťou.

Konzumné dobrovoľné.

Miesto konania podujatia: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3, Žilina
Dátum začiatku podujatia: 22. Januára 2017 17:00
Dátum ukončenia podujatia: 22. Januára 2017 19:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2184N 18.731E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Vegánska nedeľa podľa receptov starých materí / Stanica

Fotografie
Podobné podujatia