Vianoce v múzeu

Podujatie Trebišov

Vianoce v múzeu

Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje podujatie s názvom Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa. Podujatie sa uskutoční 15. decembra 2019 so začiatkom o 14.00 hodine v Jazdiarni v trebišovskom kaštieli.

Vianoce sú tie najkrajšie sviatky v roku, kedy sa celá rodina a blízki stretávajú pri štedrovečernom stole, trávia spolu krásne a nezabudnuteľné chvíle. Samotným vianočným sviatkom predchádza predvianočné obdobie v trvaní štyroch týždňov, kedy sa postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. Vianoce dnes vnímame ako sviatky pokoja, mieru a hojnosti. K symbolom Vianoc nielen na Slovensku, ale aj vo svete patrí vyzdobený vianočný stromček a pod ním darčeky pre blízkych a mnoho ďalších zvykov a obyčají predvianočného a vianočného obdobia. Práve tie chceme návštevníkom priblížiť počas pripravovaného podujatia v kaštieli v Trebišove, a spoločne sa tak naladiť na vianočnú atmosféru.

V rámci sprievodného programu sa návštevníkom predstaví folklórna skupina Vidumaňec z Kuzmíc so zvykoslovným pásmom Vinčujem, Vinčujem. Počas celého popoludnia bude v priestoroch kaštieľa prebiehať vianočný jarmok. Atmosféru Vianoc doplní tiež adrássyovská kapustnica, bobaľky a andrássyovské varené víno. Návštevníci si môžu prezrieť aj jednotlivé expozície kaštieľa počas komentovaných prehliadok s lektorkami.

Cena vstupného je 2.50€. V cene vstupného je aj ochutnávka tradičného vianočného jedla.

Viac informácií o podujatí nájdete na internetovej adrese: www.muzeumtv.sk

Začiatok podujatia: 15. 12. 2019 14:00:00
Koniec podujatia: 15. 12. 2019 18:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Ruský cirkus na ľade
Ruský cirkus na ľade
Zimný štadión, Spišská Nová Ves
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice