Vítanie žeriavov 2020

Podujatie Senné

Vítanie žeriavov 2020

Jar sa blíži a s ňou aj začiatok jarnej migrácie vtákov vo "Vtáčom raji", ktorá vyvrcholí začiatkom marca ikonickými žeriavmi popolavými. Aj tento rok pozývame širokú verejnosť na tradičné a na Slovensku jedinečné podujatie. Stretneme sa 14.3.2020 od 14:00 v Sennom.

Privítame tisícové kŕdle žeriavov popolavých a symbolicky ich odprevadíme na ďalšiu cestu do hniezdisk na severe Európy. Pripravené je pozorovanie vtáctva, odborní sprievodcovia, prehliadka Senianskeho kaštieľa, výstava umeleckých diel a fotografií vtákov, tvorivé dielne a atrakcie pre deti, lokálne kulinárske špeciality, ...
K dispozícii bude podľa záujmu kyvadlová autobusová doprava medzi Michalovcami a Senným. Väčšie skupiny (školy, turistické kluby a pod.) so záujmom o autobusovú dopravu je potrebné nahlásiť vopred.

Pridajte sa k nám, poďte do prírody a privítajte s nami žeriavy popolavé. Sledujte náš fb profil, stránku vtaciraj.sk, prípadne nás kontaktujte na kontaktoch v pozvánke.

Začiatok podujatia: 14. 3. 2020 14:00:00
Koniec podujatia: 14. 3. 2020 18:30:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Dobrodružná cajlanská túrička
Overené podujatieDobrodružná cajlanská túrička
Psychiatrická nemocnice Philippa Pinela, Malacká cesta 63, Pezinok, Pezinok
Denný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
Overené podujatieDenný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
3D mix - Virtuálna Realita Zvolen, J. Jiskru 3, Zvolen