Vítanie žeriavov 2020

Podujatie Senné

Vítanie žeriavov 2020

Jar sa blíži a s ňou aj začiatok jarnej migrácie vtákov vo "Vtáčom raji", ktorá vyvrcholí začiatkom marca ikonickými žeriavmi popolavými. Aj tento rok pozývame širokú verejnosť na tradičné a na Slovensku jedinečné podujatie. Stretneme sa 14.3.2020 od 14:00 v Sennom.

Privítame tisícové kŕdle žeriavov popolavých a symbolicky ich odprevadíme na ďalšiu cestu do hniezdisk na severe Európy. Pripravené je pozorovanie vtáctva, odborní sprievodcovia, prehliadka Senianskeho kaštieľa, výstava umeleckých diel a fotografií vtákov, tvorivé dielne a atrakcie pre deti, lokálne kulinárske špeciality, ...
K dispozícii bude podľa záujmu kyvadlová autobusová doprava medzi Michalovcami a Senným. Väčšie skupiny (školy, turistické kluby a pod.) so záujmom o autobusovú dopravu je potrebné nahlásiť vopred.

Pridajte sa k nám, poďte do prírody a privítajte s nami žeriavy popolavé. Sledujte náš fb profil, stránku vtaciraj.sk, prípadne nás kontaktujte na kontaktoch v pozvánke.

Začiatok podujatia: 14. 3. 2020 14:00:00
Koniec podujatia: 14. 3. 2020 18:30:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia