Vlk na mesiaci

Podujatie Liptovský Mikuláš

Vlk na mesiaci // predstavenie pre deti

Vlk na Mesiaci je bábková inscenácia určená malému aj veľkému divákovi.

Hlavný hrdina - Vlk, je posadnutý túžbou dostať sa na Mesiac. Opustí preto svoju svorku a vydáva sa na strastiplnú cestu do neznáma. Po ceste stretáva mnoho zvláštnych bytostí, nápadne sa podobajúcich na staré známe Kozliatka či Červenú čiapočku. Absurdnosť situácií však vylučuje akúkoľvek prítomnosť klišé a na dobrodružnej púti za splneným snom sa vyskytujú nezvyčajné postavy hašteriacich sa kozmonautov či aktivistov, štrngajúcich kľúčmi za práva zvierat, letiacich do kozmu.
🌚
V čom spočíva Vlkova neochvejná túžba prejsť sa po Mesiaci, koľko klamstva musíme vynaložiť na to, aby sme dosiahli svoje ciele a je naozaj pravdou, že lož má krátke nohy? Inscenácia sa s veľkou dávkou humoru venuje dôležitým témam, ktoré v spoločnosti rezonujú aj dnes. Zaujímavým spôsobom pritom nabúrava ilúziu a stereotypné interpretácie rozprávkových bytostí, ktoré musia v tomto príbehu čeliť závažným problémom. Tvorcovia inscenácie vyrobili scénu aj bábky z materiálov, určených na vyhodenie (staré oblečenie, PET fľaše, starý nábytok).
🐺
Účinkujú - Rado Konečný/ Lukáš Takáč, Matej Truban
Scenár a réžia - Matej Truban
Dramaturgia - Hana Launerová
Bábky a scéna - Michaela Zajačková
Produkcia - Zuzana Bilská
Verejná generálka - 12.8. 2019, Ateliér AxS, Pezinok
Premiéra - 17.8. 2019, FLAAM festival, Nitra
.
.
Vstupné: 2 eurá
.
.
Z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Začiatok podujatia: 19. 9. 2020 16:00:00
Koniec podujatia: 19. 9. 2020 17:30:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia