Všade dobre, doma najlepšie?

Podujatie Košice

Všade dobre, doma najlepšie?
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.voices.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice

Všade dobre, doma najlepšie?

Ambície ich priviedli na prestížne školy a pracovné pozície doma aj v zahraničí. Po čase opustili veľkomestá a vrátili sa domov, svojich snov sa však rozhodne nevzdali. Koordinujú tímy ľudí a nastavujú pracovné procesy v úspešných neziskových projektoch. Čo príchodom späť získali a čo stratili? Je pre nich súčasná práca dostatočnou výzvou? Čo považujú za úspech? Ako si určujú ciele? Čo sa o sebe naučili? Čo by poradili mladým ľuďom, ktorí uvažujú, či zostať na Slovensku?

Pozývame vás na rozhovor o zisku a nezisku, stratách a nálezoch, rozhodnutiach a následkoch a o tom, na čom naozaj v živote záleží, s Júliou Rázusovou, režisérkou a spoluzakladateľkou Prešovského národného divadla, a právnikom Lukášom Kvokačkom, manažérom občianskeho združenia Barlička. Podujatie série Choices moderuje Ivan Ježík.

Júlia Rázusová študovala divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave pod vedením Juraja Nvotu, na Rose Bruford College v Londýne absolvovala odborný študijný pobyt zameraný na fyzické divadlo. Režíruje hry po celom Slovensku, žije nomádskym spôsobom života so základňou v rodnom Prešove. Asi polovicu roka trávi mimo domova. Keď treba, zbalí celú rodinu a cestujú spolu. Ako sama hovorí, je to šialenstvo, ale inak to robiť nevedia a nechcú. V roku 2013 založila spoločne s Michaelou Zakuťanskou Prešovské národné divadlo, za ktorého koncept získali nomináciu na Dosky v kategórii Objav roka.

Lukáš Kvokačka je programový manažér občianskeho združenia Barlička. Pochádza z Prešova, študoval právo na Slovensku, v Španielsku a Holandsku. Po deviatich rokoch práce pre špičky audítorskej branže PwC a EY na Slovensku a vo Veľkej Británii sa vrátil do rodného mesta s ambíciou vytvoriť inkluzívne komunitné centrum pre telesne postihnuté deti, seniorov a obyvateľov Sídliska III. Chce meniť veci k lepšiemu a má pocit, že v Barličke sa to dá. Nateraz tvrdí, že zatiaľ ešte nebol deň, kedy by sa chcel ku korporátnemu životu vrátiť.

Vstup na podujatie je voľný.

Miesto konania podujatia: HalmiSpace, Hlavná 21, Košice
Dátum začiatku podujatia: 20. Marca 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 20. Marca 2018 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7193N 21.2591E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Všade dobre, doma najlepšie?

Meno organizátora: VOICES
Fotografie
Podobné podujatia
VEČER s ALFONSOM MUCHOM
Overené podujatieVEČER s ALFONSOM MUCHOM
NOVÁ AKROPOLIS, Mlynská 2, Košice
Žiadny obrázok
Overené podujatieFILOZOFIA PRE ŽIVOT
NOVÁ AKROPOLIS, Mlynská 2, Košice
VEČER s ALFONSOM MUCHOM
Overené podujatieVEČER s ALFONSOM MUCHOM
NOVÁ AKROPOLIS, Mlynská 2, Košice
Žiadny obrázok
Overené podujatieFILOZOFIA PRE ŽIVOT
NOVÁ AKROPOLIS, Mlynská 2, Košice
Žiadny obrázok
Overené podujatieAlergia na mlieko vs. laktózová intolerancia
Kúpeľná ulica č. 2, 900 31 Stupava, Stupava
Radosť byť seniorom
Overené podujatieRadosť byť seniorom
Hotel Carlton, Bratislava