VV VUNU #1 / Prvá výročná výstava

Podujatie Košice

VV VUNU #1 / Prvá výročná výstava

VV VUNU #1 - Prvá výročná výstava VUNU

Vernisáž: 27.09. I 19:00
Trvanie výstavy: 27.09. - 30.09.2017
Bývalý Strojzvar I Strojárenská 3 I Košice

Vystavujúci autori:
Tibor Czitó, Ingrid Kepková, Tomáš Kocka, Maroš Kontroš, Michal Machciník, Peter Maščák, Martin Pavlov, Denisa Slavkovská

Skupinová výstava mladého súčasného umenia v špecifických priestoroch bývaleho obchodu so zváračskou technikou, na dnes už lukratívnej košickej kultúrnej adrese - Strojárenská 3.
Osem umelcov, všetko absolventov či študentov miestnej Fakulty umení, utvorilo umelecké dvojice, aby každá z nich, vo vyhradenom priestore, vystavila svoje najnovšie diela, vytvorené konkrétne pre danú výstavu. Výstava tak funguje ako celok, ale zároveň i ako niekoľko menších mikro výstav jednotlivých dvojíc.
U autorov však nedochádza ku tvorivej kolaborácii v pravom slova zmysle, keďže pracovali na dielach, zámerne každý osve. Koncept výstavy je zameraný viac na syntézu a vzájomné fungovanie jednotlivých diel v danom čase a danom priestore na základe kurátorského vkladu.
Mediálna diferenciácia a rôznorodosť autorských prístupov vrámci dvojíc i celku, ako nosná formálna črta projektu, vytvára v negalerijnom priestore osobitú sumáciu aktuálnej tvorby najmladšej generácie umelcov.

Výstava nie je len oslavou umenia, ale i pripomenutím dosiahnutia prvej ročnice pomyselného kultúrneho a kreatívneho domu VUNU!

Miesto konania podujatia: STROJ, Strojárenská, Košice
Dátum začiatku podujatia: 27. Septembra 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 27. Septembra 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7282N 21.255E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia VV VUNU #1 / Prvá výročná výstava

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: VUNU
Fotografie
Podobné podujatia