Výstava Denisy Spodniakovej @HalmiSpace

Podujatie Košice

Výstava Denisy Spodniakovej @HalmiSpace
Pridať do môjho kalendára
Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
halmicaffe.sk/
Ďalšie podujatia v meste Košice
Každý kúsok nášho multižánrového priestoru dýcha autentickou atmosférou, a v snahe vytvárať vám priestor na rast a rozvoj sme našim víziám ponechali aj naše steny. Každý mesiac krášli našu kaviareň nová umelecká výstava. Tentokrát nám svoje obrazy predstaví naša bývalá kolegyňa a umelkyňa v jednom - Denisa Spodniaková. :)

KEDY: 21. september - 21. október 2017
KDE: HalmiSpace, Hlavná 21, Košice

O autorke
Denisa Spodniakova je študentkou Technickej univerzity v Košiciach. Na Fakulte umení študuje maľbu súčasného obrazu pod vedením doc. Adama Szentpeteryho. 

O výstave
Tvorba autorky sa nesie v duchu abstraktnej geometrie. Prostredníctvom farieb, hry geometrických tvarov, striedania čistých a transparentných plôch a línií ponúka divákovi náhľad do sveta, ktorý sama vidí ako svoju subjektívnu realitu. Odzrkadľuje sa v nej snaha porozumieť a vysporiadať sa s otázkami súčasneho sveta. Vytvára tak geometrické konštrukty umiestnené v čase a priestore, ktoré sa snažia demonštrovať časostroje, kolotoče či iné mechanizmy, ktoré fungujú na princípe perpetum mobile. Neskôr tieto konštrukty dostávajú kinetický charakter a to najmä v maľbách z cyklu Očistec. Historicko mýticku povahu tohto priestoru prostredníctvom maľby prenáša do roviny výtvarnej reči, do sveta konštruktov a ich mechanického samo-čistenia. Podivné stretnutia, levitujúce fragmenty či elementy môžeme vidieť v jej posledných prácach. Stroje strácaju svoj konštantný tvar a stabilitu. Lietajú ako častice v snahe poprieť zákony gravitácie. Autorkine maliarske nálady a mnohé farebné variacie hľadajú, nachádzajú a zároveň popierajú svoju formu čím vedú diváka k otázkam týkajúcich sa nestálosti časopriestoru.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: HalmiSpace
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.