Výstava Príbeh značky PLETA

Podujatie Banská Štiavnica

Výstava Príbeh značky PLETA
Pridať do môjho kalendára
Remeslá, Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
www.muzeumbs.sk
Ďalšie podujatia v meste Banská Štiavnica
Podrobnejšie informácie: historik@muzeumbs.sk

Od roku 2019 sa Banská Štiavnica spája s novým prívlastkom. Ako prvé mesto na Slovensku získala titul „Mesto kultúry“. Rok 2019 je zároveň rokom sedemdesiateho výročia vzniku podniku PLETA. Pri tejto príležitosti Slovenské banské múzeum v spolupráci s bývalými a súčasnými zamestnancami banskoštiavnických textilných podnikov, pripravilo výstavu Príbeh značky PLETA. Spoločný projekt má ambíciu verejnosti priblížiť bohatú históriu textilnej výroby v Banskej Štiavnici, spojenú najmä s viac ako štyri desaťročia trvajúcou existenciou podniku a módnej značky PLETA. Zároveň je návratom témy textilnej výroby do múzea a na Starý zámok. Výstava je jedným z výstupov, ktorým chce múzeum verejnosti prezentovať rozpracovaný projekt dokumentácie dejín textilnej výroby v meste a regióne. 

Pozývame Vás na jej otvorenie 19. júla 2019, v Banskej Štiavnici na Starom zámku, o 17:00 hod.

Výstava je súčasťou projektu Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Slovenské banské múzeum, PhDr. Daniel Harvan,historik@muzeumbs.sk, 045/694 94 70, www.muzeumbs.sk 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Slovenské banské múzeum-Starý zámok
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.