Živé ploty, hranice v nás (verejná diskusia)

Podujatie Košice

Živé ploty, hranice v nás (verejná diskusia)

Ako posledný rok utečeneckej krízy (ne)posunul hranice v nás?
S akými novými fenoménmi sa v rámci nej potýkajú štáty či ľudia na úteku? Ako fungujú utečenecké tábory v Európe a prečo v nich musia utečenci a utečenky žiť v neľudských podmienkach? A aký je pohľad bývalého utečenca na migračnú krízu, ako sa mu žije na Slovensku? Aj na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede počas verejnej diskusie Živé ploty, hranice v nás, ktorú usporadúva mimovládna organizácia Animus Apertus v rámci projektu Spoločne pre ľudí na úteku, za spolupráce Nadácie pre deti Slovenska.
Pozvanie do diskusie prijali Lucka Bernátová z ľudsko-právnej organizácie Amnesty International, Faisal Kamali, bývalý utečenec z Afganistanu a Kaja Bernátová, dobrovoľníčka z európskych utečeneckých táborov a koordinátorka projektu Spoločne pre ľudí na úteku.
Všetky a všetci ste srdečne vítané a vítaní!

Podujatie podporili:
Animus Apertus, Nadácia pre deti Slovenska (fond Pomoc deťom v utečeneckej kríze), Wave klub Prešov, Artforum Banská Bystrica, Amnesty International Slovensko.

Miesto konania podujatia: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
Dátum začiatku podujatia: 14. Novembra 2016 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 14. Novembra 2016 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7291N 21.2559E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Živé ploty, hranice v nás (verejná diskusia)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia