Zvuk v Šope - Ádám Móser (HU)

Podujatie Košice

Zvuk v Šope - Ádám Móser (HU)

Podtitulom najbližšieho koncertu voľne improvizovanej hudby bude určite pestrosť alebo farebnosť žánrov. Ádám Móser je mladý akordeonista z Budapešti, ktorý dokázal prostredníctvom tohto nástroja absorbovať vplyvy, ktoré sa preslávili jednotlivo, ako klezmer, tango, voľná improvizácia, balkánska hudba, chanson alebo cirkusová hudba. Túto paletu žánrov si nosí z koncertu na koncert. Kombinácie si vyberá podľa kontextu priestoru, a tak každý jeho koncert prináša úplne odlišný hudobný zážitok.

Celoročný hudobný program v galérii Šopa predstaví každý mesiac improvizačné osobnosti, nové, neznáme talenty, ale hlavne hráčov, ktorí sa rozhodli robiť hudbu mimo hlavného prúdu a skúmať ďalšie hudobné svety. Sólo hra je jedna z najťažších foriem v improvizovanej hre, a preto sme radi, že môžeme publiku predstaviť rôznorodosť prístupov a techník jednotlivých hráčov.

Vstup: 2€

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Miesto konania podujatia: Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Dátum začiatku podujatia: 17. Mája 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 17. Mája 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7208N 21.2572E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Zvuk v Šope - Ádám Móser (HU)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia