BANSKÁ BYSTRICA CUP 2017

Podujatie Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA CUP 2017

Banskobystrický pohár je jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Cieľom je predstavovať na Slovensku európske ale aj svetové hviezdy, ktoré by boli vzorom pre našu mládež a zároveň lákadlom pre širokú verejnosť. Z pôvodnej súťaže plaveckého mítingu s medzinárodnou účasťou sa aj vďaka prestavbe 50-metrového bazénu na Štiavničkách a obrovskej snahe organizátorov stali preteky európskeho formátu. V histórii pretekov sme evidovali prihlášky pretekárov už z 30 krajín.

V prechchádzajúcich ročníkoch sme v Banskej Bystrici privítali takú elitnú plaveckú spoločnosť, aká sa v slovenských bazénoch ešte nestretla. Privítali sme troch olympijských víťazov, najrýchlejšiu ženu planéty, majstrov sveta a Európy ako aj viacerých ďalších medailistov zo svetových a európskych šampionátov, ale aj slovenskú špičku tohto športu. Plavci predviedli famózne výkony, bojovalo sa o účasť na Olympijské hry, Majstrovstvá sveta, svetovú Univerziádu, Majstrovstvá Európy - úspešne. Videli sme prekonania rekordov podujatia, ale aj slovenských rekordov. V tomto trende by sme chceli pokračovať aj počas tohto, v poradí už jubilejného 10. ročníka. Latka je postavená mimoriadne vysoko...

Tohtoročné podujatie, ktoré sa uskutoční v termíne 25. - 26. marca 2017, bude mať výnimočnú atmosféru v tom, že Medzinárodná svetová plavecká federácia schválila naše podujatie ako kvalifikačné pre účasť na Majstrovstvá sveta 2017 v Budapešti (Maďarsko). Okrem toho bude možné plniť na tomto podujatí limity aj na Majstrovstvá sveta juniorov 2017 v Indianapolise (USA), Majstrovstvá Európy juniorov 2017 v Netanyi (Izrael) a Európsky olympijský festival mládeže 2017 v Győri (Maďarsko).

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia