Bažant Kinematograf 2017

Podujatie Handlová

Bažant Kinematograf 2017

DK Handlová pozýva na BAŽANT KINEMATOGRAF 2017

11.7. - 14.7. 2017 vždy o 21.30 na Námestí baníkov Handlová

11.7. - OBECNÁ ŠKOLA, Československo, 1991, 100 min.
Desaťročný Edo a jeho spolužiak Tonda chodia do chlapčenskej triedy jednej školy na pražskom predmestí. Z nezvládnuteľne divokých žiakov sa zblázni učiteľka a na jej miesto príde prísny a záhadný Igor Hnízdo, údajný hrdina mnohých vojenských akcií, ktorý chodí vo vojenskej uniforme, nosí skutočnú pištoľ, no má aj mimoriadnu slabosť na ženy. Mlčanlivý Edo ho začne porovnávať so svojím „nehrdinským“ otcom.

12.7. - UČITEĽKA, Slovensko/Česko, 2016, 102 min.
Učiteľka, na akú sa nezabúda, v podaní excelentnej Zuzany Mauréry. Príbeh filmu sa odohráva 80. rokoch minulého storočia. V istej predmestskej základnej škole sa riaditeľka s rodičmi detí jednej z tried stretáva na rodičovskej schôdzke a spolu hľadajú spôsob, ako sa zbaviť triednej učiteľky – tá, na prvý pohľad milá a láskavá, podrobuje si rodiny svojich žiakov a rafinovane manipuluje celým okolím. Film získal významné ocenenia aj na medzinárodných filmových festivaloch a s úspechom sa premieta v kinách po celom svete.

13.7. - TEÓRIA TIGRA, Česko/Slovensko, 2016, 101 min.
Aj skrotení muži môžu zdivieť. Ako? Veterinár Jan má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou je pre neho smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Jan sa vydáva na cestu za naplnením svojich snov, ktorej súčasťou sú stádo kôz aj kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti i život na lodi. Film sa stal vlani tretím najnavštevovanejším premiérovým filmom v Českej republike. Vyniká v ňom vynikajúce hereckú duo Eliška Balzerová a Jiří Bartoška.

14.7. - SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV, Slovensko/Česko, 2015, 108 min.
Bolo raz jedno kráľovstvo, kráľovská rodina či čarodejnica z lesa, o ktorých by sa dalo veľa rozprávať. Príbehov by mohlo byť tisíc, ale len tento je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než had, no aj cennejšie než zlato a drahokamy. O slovách, ktoré treba vysloviť veľmi opatrne… Rozprávka na motívy Pavla Dobšinského má na konte tri České levy, dve Slnká v sieti a viacero ocenení z medzinárodných festivalov.

Miesto konania podujatia: Dom kultúry mesta Handlová, Nám.baníkov 3, Handlová
Dátum začiatku podujatia: 11. Júla 2017 21:30
Dátum ukončenia podujatia: 14. Júla 2017 21:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7272N 18.759E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Bažant Kinematograf 2017

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Dom kultúry mesta Handlová
Fotografie
Podobné podujatia