"Dark & heavy planet"

Podujatie Bratislava

„Dark and heavy planet“ takto je označované známe Klavírne kvinteto Alfreda Schnittkeho. Dielo s obrovskou emočnou gravitáciou skrotí každého poslucháča a unesie ho do intímneho a osobného sveta A. Schnittkeho.
 Tvorba tohto autora oslovuje mnohých súčasných skladateľov a neskrývaný obdiv voči jeho dielam prejavuje aj slovenský súčasný skladateľ Vladimír Godár. V tomto roku oslávil svoje 60. narodeniny.
 O päť rokov mladší súčasník Peter Machajdík je rovnako stále aktívnym tvorcom a z jeho kompozičnej dielne prinášame ďalšiu slovenskú a zároveň svetovú premiéru s názvom „Opustené brány“.
Málokedy sa stáva, že zahraničný interpret či autor siahne po slovenskej tvorbe či už zo záujmu alebo kvôli predvedeniu diela. Taliansky súčasný skladateľ Tomasso Manera našiel inšpiráciu v slovenskej ľudovej piesni pre kompozíciu, ktorú si ...opäť v slovenskej a svetovej premiére budete môcť vypočuť na druhom koncerte rezidenčného súboru Rádia DevínMUCHA QUARTET.

11. marca počas Radio Head Awards festivalu debutovalo v úlohe rezidenčného súboru Rádia Devín nové komorné teleso – Mucha Quartet.

 Mucha Quartet vzniklo v roku 2003 na pôde Konzervatória v Bratislave a patrí k najsľubnejším mladým komorným telesám na Slovensku. V súčasnosti Mucha Quartet pravidelne koncertuje na mnohých hudobných festivaloch a kultúrnych podujatiach doma i v zahraničí (napr. Bratislavské hudobné slávnosti, Pražská jar, Musikverein, Bordeaux String Quartet Festival, Komorné dni J. N. Hummela, Albrechtina – (Ne)známa hudba, komorný cyklus Slovenskej filharmónie, Musiksommer Reichenau, Schubertiade Schwarzenberg).


 Program:

 Peter Machajdík : Opustené brány pre klavírne kvinteto (slov. a svetová premiéra)

 Tommaso Manera : Quintetto per piano e archi (slov. a svetová premiéra)

 Vladimír Godár : Déploration sur le mort de W. Lutoslawski

 Alfred Schnittke : Klavírne kvinteto

 Interpreti:
 MUCHA QUARTET
 Juraj Tomka - 1. husle
 Andrej Baran - 2. husle
 Veronika Prokešová - viola
 Pavol Mucha - violončelo

 Hosť koncertu: Zuzana Biščáková - klavír


 Vstup na koncert je voľný ...

Meno organizátora: RTVS - Slovenský rozhlas - Rádio Devín
Fotografie
Podobné podujatia
HRAtislava 2019
HRAtislava 2019
Incheba Expo Aréna, Bratislava
SENZUS  -  Mikulášska zábava
Overené podujatieSENZUS - Mikulášska zábava
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Modelky II
Modelky II
Divadlo LA KOMIKA, Bratislava
SNEHULIENKA
SNEHULIENKA
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
Love  Dance  Christmas  Show  2019
Overené podujatieLove Dance Christmas Show 2019
DK Zrkadlový háj, Bratislava