Dobruo Podkonickuo a Renegate fest 2016

Podujatie Podkonice

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Auto Moto podujatia, Festivaly, Športové podujatia
Ďalšie podujatia v meste Podkonice

Dobruo Podkonickuo a Renegate fest

Obec Podkonice v spolupráci s Jeep Wrangler Klubom vás pozývajú na medzinárodnú súťaž vo varení gulášu Dobruo Podkonickuo a na medzinárodné stretnutie priaznivcov Jeep Wrangler na Renegate fest. Tieto po novom dve spojené akcie sa uskutočnia v sobotu 30. júla 2016 na ihrisku Brodok.
Dobruo Podkonickuo, túto tradičnú akciu sa organizátori rozhodli presunúť na nový termín a zmeniť aj miesto. Zároveň sa snažia využiť spojenie dvoch akcií, od ktorého si sľubujú pritiahnutie väčšieho množstva divákov.

Akcia, kde sa každoročne stretáva 300 ľudí sa začne o 10.00 hod slávnostným škrtnutím zápalky. Po tomto termíne sa rozhorí oheň a prihlásené družstvá začnú variť guláš z ľubovoľných surovín.
Hodnotiaca porota tento rok čisto v zložení vylosovaných divákov z poroty bude hodnotiť chuť, farbu, hustotu a vopred dohodnuté ingrediencie. Guláše budú označené číslami, aby sa zabránilo uprednostňovaniu družstiev. Hodnotiť sa bude aj kreativita stánkov, ktoré urobia samotní stánkári. Každý stánok dostane jeden hlas. Pre deti bude pripravený skákací hrad, trampolína a zorbingová guľa. Najväčšou atrakciou bude pojazdná drezina s malým vagónom chodiaca po samostnatne stojacich kolajniciach. Pre divákov sa bude variť Podkonickuo (kapusta, zemiaky, klobása), halušky či palacinky s lekvárom alebo výborná domáca štrudľa. Štartovné pre družstvá ostáva nezmenené vo výške 10 eur za družstvo.

Jeep Wrangler a rokový festvival Renegate fest
Po vyhodnotení gulášu prídu do areálu ihrisku Brodok vyblískané stroje s veľkým rachotom ako to bolo vlani. Trojdňové stretnutie priaznivcov značky Jeep Wrangler bude končiť sobotnú časť po triale v Slovenskej Ľupči časovkov nad Podkonicami.

Všetky Jeepy so svojimi posádkami prídu na ihrisko (tak ako vlani) aby si vypočuli na pódiu známe rokové kapely ako Green Day revival či Tublatanka revival. Za zvuku silných motorov budú slávnostne vyhodnotené posádky jazdiace na týchto veľkých strojoch.
Akcia bude pokračovať voľnou zábavou v areáli ihriska Podkonice Brodok kde nám budú hrať do skoku i do ucha D.J. Schuffle a D.J. Barlík.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia