Festival „Pece bez hraníc“

Podujatie Dolné Saliby

Festival „Pece bez hraníc“ // „Határtalan Kemencék” fesztivál

🇸🇰 GASTROFESTIVAL S PESTRÝM KULTÚRNYM PROGRAMOM
🍙 Kedysi dávno mali pece na Malej dunajskej nížine významnú komunitnú funkciu, nakoľko v nich piekli chlieb a iné jedlá celé rodiny, susedia a priatelia spoločne. Preto sa obec Dolné Saliby s partnerským mestom Pannonhalma v rámci projektu INTERREG rozhodla vybudovať komunitnú pec vo svojich lokalitách využijúc jej atraktivitu pri organizovaní festivalov, prilákaní turistov a hlavne zachovať túto tradíciu.
🌞 Festival „Pece bez hraníc“ v Dolných Salibách sa začína v piatok 7. augusta o 13:00 oficiálnym odovzdaním pecí a tlačovou konferenciou. Nasleduje Kurz pečenia posúchov a kurz prípravy tradičnej štrúdle s ťahaním cesta. Bližšie informácie a prihlasovací formulár pri udalosti kurzu: https://bit.ly/3jmWhdI
Nový, krásne vybudovaný priestor pri kultúrnom dome dňa 8. agusta, v sobotu dolnosalibčania oslavujú celodenným gastrofestivalom a pestrým kultúrnym programom.

🇭🇺 GASZTROFESZTIVÁL SZÍNES PROGRAMOKKAL
🍙 A Kisalföldön régen a kemencék fontos közösségi funkcióval bírtak, mivel ezekben a nagycsaládok, szomszédok, barátok közösen sütötték meg a kenyereiket és egyéb ételeiket. Ezt a hagyományt szeretnék feleleveníteni Alsószeliben és Pannonhalmán. Határon átívelő INTERREG Program pályázata eredményeképp épített közösségi kemencéket a két testvértelepülés, melyet fesztivállal ünnepelnek.
🌞 Augusztus 7-én, pénteken 13:00 órakor a kemencék hivatalos átadásával és sajtótájékoztatóval kezdődik a Határtalan Kemencék fesztivál Alsószeliben. Ezt lepénysütő- és réteshúzó tanfolyam követi. Részletes információ és jelentkezési lap a tanfolyam eseményénél https://bit.ly/3jmWhdI
Augusztus 8-án a kultúrház mellett épült új közösségi teret az alsószeliek egész napos gasztrofesztivállal és gazdag programokkal ünneplik.

Začiatok podujatia: 7. 8. 2020 13:00:00
Koniec podujatia: 8. 8. 2020 23:30:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia