Hudobné salóny v regiónoch - Ansámbel Asynchrónie

Podujatie Banská Bystrica

Pozývame Vás na koncert ansámblu Asynchrónie, komorného súboru zloženého z mladých hudobníkov. Prvýkrát sa súbor predstavil v marci 2015, kedy uviedol Klavírne kvarteto slovenského skladateľa Pavla Kršku. Doteraz účinkoval na štyroch ročníkoch festivalu AsynChrónie (2015, 2016, 2017, 2018) ako domovský festivalový súbor, pričom spolupracoval aj s bratislavským festivalom Orfeus (2015, 2016, 2017, 2018). V novembri 2018 vystúpil na koncerte v rámci bienále Nová slovenská hudba v Bratislave, kde zaznela aj svetová premiéra diela Tra le pareti sottili Jevgenija Iršaia, či skladba Lucie Papanetzovej Imaginácie, teda profesora kompozície a jeho študentky na banskobystrickom Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu pred viacerými rokmi. Súbor uviedol asi 45 svetových premiér začínajúcich skladateľov zo Slovenska a zahraničia. Ideou členov súboru Asynchrónie je interpretovať slovenskú a svetovú súčasnú hudbu a obohacovať slovenský koncertný život o hudbu mladých skladateľov.
Diela Jevgenija Iršaia a Lucky Papanetzovej zaznejú aj na koncerte súboru Asynchrónie s dirigentom Petrom Javorkom v rámci festivalu Hudobné salóny v regiónoch dňa 19. decembra 2018 v Literárnom a hudobnom múzeu Štátnej vedeckej knižnice o 16, hodine, na ktorý Vás srdečne pozývame. Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.  
Bez virů. www.avast.com
Oblasť príloh

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: spolok slovenských skladateľov Bratislava, Hudobná únia Banská Bystriva
Fotografie
Podobné podujatia
Filip Jančík Tour 2020
Filip Jančík Tour 2020
Evanjelický kostol, Lazovná ul., Banská Bystrica
Katarína Koščová - Hranica dažďa
Katarína Koščová - Hranica dažďa
Robotnícky dom, Banská Bystrica
Yzomandias
Yzomandias
Urban Spot, Banská Bystrica