JOZEF BEDNÁRIK

Podujatie Bratislava

JOZEF BEDNÁRIK

Nenechajte si koncom augusta ujsť narodeninový galakoncert k nedožitým 75 rokom muzikálového mága v exkluzívnom prostredí bratislavského hradu.

Ako herec a režisér televíznych inscenácií, činohier, baletov, muzikálov i opier zanechal „Béďo“ nezmazateľnú stopu v dejinách slovenského divadelníctva. Tento koncert je poctou jeho fenomenálneho majstrovstva. Opantajú vás najväčšie hity z jeho novoscénických muzikálov Evanjelium o Márii, Grand Hotel, Pokrvní bratia, Jozef a jeho zázračný farebný plášť, Klietka bláznov, Donaha!, Fidlikant na streche a tešiť sa môžete aj na zopár prekvapení.

Počas hodiny a pol zazneje celkovo 20 úžasných skladieb. Divadlo Nová scéna tak na Bratislavskom hrade počas dvoch večerov vzdá poctu fenomenálnemu umelcovi, bez ktorého by divadlo nebolo tým, čím je. Uzavrie sa tak šnúra predstavení, ktoré v lete Nová scéna uvádza v priestoroch dominanty hlavného mesta.

Koncert vzdáva hold jeho veľkému originálnemu prínosu pre slovenské divadelníctvo v oblasti, z ktorej si ho verejnosť pamätá najviac. Autorsky sa podpísal pod množstvo úspešných muzikálov a s nimi sa najviac spája práve Divadlo Nová scéna. V režisérových inscenačných výsledkoch sa spájali talent, originalita, živelná energia, ale zároveň pokora, zanietenosť, húževnatosť a pracovitosť. Významnou kapitolou Bednárikovho tvorivého diela boli jeho inscenácie muzikálov, opier a baletov nielen v slovenských, ale aj v českých divadlách.

Po muzikáloch Mária Terézia #poslednámilosť a Boyband sa historické kulisy hradu zaplnia tónmi muzikálových skladieb nesmrteľného umeleckého génia. Príďte si zaspomínať.

15 EUR

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Alexandre Lora
Overené podujatieAlexandre Lora
Koncertná sieň Klarisky, Bratislava
Sabaton
Overené podujatieSabaton
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava