Leo Rojas v Bratislave

Podujatie Bratislava

Leo Rojas v Bratislave

Leo Rojas ekvádorský inštrumentalista v tradičnej symbióze juhoamerickej hudby s prvkami etna a world music.

Ak máte vyhranený hudobný vkus alebo si len radi rozširujete obzory vo svete kvalitných hudobníkov, potom ste už zaručene počuli o Leovi Rojasovi. Pokiaľ však nie, určite by ste si tvorbu tohto talentovaného speváka a multiinštrumentalistu mali vyhľadať a vypočuť. Minimálne tak, aby ste vedeli, čo môžete očakávať na jeho koncerte, ktorý sa uskutoční v bratislavskom MMC 21. mája 2022.
Leo pôvodne pochádza z Ekvádoru a je jedným z posledných juhoamerických indiánov. Svoje korene, samozrejme, pretavuje aj do hudobnej tvorby, v ktorej sa miešajú prvky tradičnej juhoamerickej hudby s etnom a world music. Tieto aspekty sú podtrhnuté využívaním nástrojov ako panová flauta či rôzne píšťaly z jeho rodnej zeme. Keď sa započúvate do jeho hudby nie len ušami, ale hlavne srdcom a dušou, otvoria sa vám nové dimenzie, v ktorých sa k vám prihovoria Leovi predkovia. Kariéra tohto talentovaného umelca neoficiálne začínala už v momente, keď prišiel v roku 2000 do Španielska a odtiaľ sa neskôr presunul do Nemecka, kde nejaký čas fungoval ako pouličný hudobník. Za jeho oficiálny začiatok sa dá považovať až jeho účinkovanie v nemeckej talentovej šou Das Supertalent, ktorej sa zúčastnil v roku 2011. Teda, Leo sa nielen zúčastnil, ale nekompromisne zvíťazil, vďaka čomu sa o ňom dozvedel svet. Jeho víťaznou piesňou vo finálnej ,,bitke“ bola The Lonely Shepherd. Čo sa týka Leovej tvorby, zatiaľ má na konte päť štúdiových albumov. Zatiaľ posledný mu vyšiel v roku 2017 pod názvom Leo Rojas. Budúci rok sa však jeho albumová tvorba rozšíri o ďalšiu nahrávku. Tá sa bude volať Colours Of Nature, pričom už teraz si môžete z nej vypočuť dve ochutnávky v podobe dvoch skladieb. V oblasti ocenení Leo už dvakrát získal zlato za predaj viac než 200 000 albumov. Vystúpenia ,,syna Ekvádoru“, ako je Leo známy, sú silným kultúrnym a hudobným zážitkom. Jeho tvorba je niečo, čo treba precítiť, aby ste ju pochopili. Na svoje si zaiste pri ňom príde každý milovmík hudobnej exotiky a nie iba tí z vás, ktorým sedí do uší juhoamerická hudba či etno. Na Bratislavskom koncerte sa predstaví aj predskokan, ktorého meno bude oznámené v priebehu nejakého času. VIP zóna zahŕňa občerstvenie ako minerálka, víno, slané pochutiny

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia