Letný SLOVOMfest 2021

Podujatie Banská Bystrica

Letný SLOVOMfest 2021
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Koncerty, Kultúra
Web podujatia:
www.generacianula.sk
Web organizátora:
www.generacianula.sk
Ďalšie podujatia v meste Banská Bystrica
Podrobnejšie informácie: marcelpales@gmail.com
Podujatie Letný SLOVOMfest 2021 sa koná v rámci Banskobystrického kultúrneho leta v utorok 6. júla 2021 o 18:30 na nádvorí Robotníckeho domu. Predstavia sa domáci účinkujúci aj hostia z rôznych končín Slovenska. Členovia literárneho zoskupenia Generácia Nula si podujatím zároveň pripomenú desaťročnicu svojho vzniku na pôde mesta.

S autorskou poéziou prídu Janka Olejová, Marcel Perecár, Pavol Korba, Peter Papšo, Marcel Páleš, Miroslav Kapusta, ale aj vychádzajúce talenty slovenskej poézie Daniela Lysá a Miroslava Košťálová. Autorská próza zaznie od Michala Várošíka, ale aj mladých talentovaných autoriek Lenky Želonkovej a Lucie Vlčekovej. Na význam slova v súčasnosti, poznačenej náročným časom pandémie, zaostrí psychologička Denisa Pinková. Svoje diela na podujatí vystaví domáci výtvarník Jaroslav Pásler, ktorý sa podujme v priebehu podujatia nadväzne na obsah programu vytvoriť svoj nový obraz. Chýbať nebude smiech pri aforizmoch Ľudovíta Majera, prednesom sa prihovorí Peter Magurský a hovorené slovo prestrieda autorská hudba v podaní Romana Buhoveckého a Jozefa Mareša, mladej hudobnej hviezdy Andy Lou, ale aj hudobníka Romana Dovalu.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Generácia Nula a Mesto Banská Bystrica
Fotografie
Podobné podujatia
Jozef Hollý TOUR 2021 - Banská Bystrica
Overené podujatieJozef Hollý TOUR 2021 - Banská Bystrica
Aula Beliana UMB, Banská Bystrica
Musica Barocca 2021
Overené podujatieMusica Barocca 2021
Evanjelický kostol na Lazovnej ulici, Banská Bystrica
Žiadny obrázok
Overené podujatieVianočné galakoncerty La Gioia v sprievode Simple Lounge Quartet
Evanjelický kostol, Lazovná ul., Banská Bystrica
Peter Lipa a AMC trio
Overené podujatiePeter Lipa a AMC trio
Aula SZU, Banská Bystrica