Maratón Pohronským Inovcom 2020

Podujatie Nová Baňa

Maratón Pohronským Inovcom 2020
Pridať do môjho kalendára
Bežecké podujatia, Športové podujatia
Ďalšie podujatia v meste Nová Baňa

Maratón Pohronským Inovcom 2020


Pozývame vás na Maratón Pohronským Inovcom 2020, ktorý sa bude konať v sobotu 15. februára. Podujatie organizuje o.z. Turistický klub Filozof.

WEB: https://www.maratoninovcom.sk/

REGISTRÁCIA (OD 9. DECEMBRA 2019 OD 09.00 HOD.)
https://www.maratoninovcom.sk/registracia

Registrácia priamo na mieste prezentácie v Novej Bani nie je možná.

V prípade, že ste sa prihlásili a chceli by ste svoju účasť zrušiť, pošlite nám túto informáciu najneskôr do 7. februára 2020 prostredníctvom e-mailu na adresu maratoninovcom@gmail.com.

Limit počtu účastníkov je spolu 160 pre kategórie Muži a Ženy, ďalšie miesta sú k dispozícii pre kategóriu Maratón so psom.

Štartovné: 15 EUR / 1 účastník

TRASA
Mapa trasy: https://mapy.hiking.sk/?trasa=I5Fol
Dĺžka trasy: 42 km
Celkové stúpanie: +1500 m
Celkové klesanie: -1500 m
Povrch: zmiešaný (trail, lesné cesty, asfalt)

KATEGÓRIE
Muži
Ženy
Maratón so psom

PREZENTÁCIA
Prezentácia účastníkov sa koná v budove Základnej školy sv. Alžbety v Novej Bani na Školskej ulici 15. Prezentácia bude prebiehať medzi 07.45 a 08.45 hod. Prosíme, aby ste na prezentáciu prišli najneskôr o 08:30 hod., ale podľa možnosti skôr, pomôžete tak k hladkému priebehu podujatia.

V budove základnej školy si budete môcť odložiť svoje veci (napr. oblečenie a obuv do cieľa a podobne).

POVINNÁ VÝBAVA
Mobilný telefón (z bezpečnostných dôvodov)
Izotermická fólia
Vlastný pohár alebo hrnček (min 0,2 L)

ŠTART
Štart je spoločný o 09.00 hod. od budovy Základnej školy sv. Alžbety v Novej Bani.

OBČERSTVOVACIA STANICA
Na 18,5. km trasy (chata Jaďová - odbočka doprava zo zelenej turistickej značky cca 100 metrov) sa bude nachádzať občerstvovacia stanica. Pripravený tu bude čaj, voda, iontový nápoj a jedlo. Odbočka zo zelenej turistickej značky ku chate sa nachádza cca 150 metrov za križovatkou lesných asfaltových ciest, kde je aj rozcestník Jaďová.

KONTROLNÉ BODY
Živé kontrolné stanovište bude na mieste občerstvovacej stanice (chata Jaďová, 18,5. km, časový limit do 13:00 hod.). Okrem neho sa na trase bude nachádzať jedna samokontrola (rázcestník Pod Malým Inovcom, kliešte) a minimálne jedna živá tajná kontrola. Chýbajúci kontrolný bod znamená diskvalifikáciu účastníka. GPX (záznam z GPS) nie je náhradou za chýbajúci kontrolný bod.

CIEĽ
Cieľ sa nachádza v budove Základnej školy sv. Alžbety v Novej Bani (Školská ul. 15). Časový limit pre príchod do cieľa je do 18.00 hod. (9 hod. od štartu).

V cieli bude pripravená kapustnica (s chlebom). Kapustnicu je potrebné si objednať vopred (možnosť v prihlasovacom formulári). Za kapustnicu sa platí na mieste.

V cieli sa po dokončení trasy bude dať osprchovať.

PARKOVANIE
Ak si chcete odparkovať svoje auto v blízkosti miesta štartu, obmedzený počet parkovacích miest sa nachádza pri budove železničnej stanice (cca 5-10 min. chôdze od miesta štartu), resp. pri budove základnej školy sv. Alžbety.

Pozor, veľké parkovisko pri supermarkete LIDL je platené a s časovo obmedzeným parkovaním.

Začiatok podujatia: 15. 2. 2020 8:00:00
Koniec podujatia: 15. 2. 2020 18:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia