MFFK Febiofest 2020 v Prievidzi

Podujatie Prievidza

MFFK Febiofest 2020 v Prievidzi

A je tu ďalší ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest! Festival je organizovaný Asociáciou slovenských filmových klubov – ASFK. ASFK združuje viac než 50 kín a filmových klubov po celom Slovensku a patrí medzi najdôležitejšie slovenské distribučné spoločnosti zamerané na artové snímky.
Zaostrené na dobrý film, to bude hlásať blížiaci sa Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest, ktorý sa v Prievidzi uskutoční od 30. marca do 1. apríla 2020. MFFK Febiofest si vo svojej 27-ročnej histórii už po druhý raz zvolil tému, ktorá bude leitmotívom programu s vyše stovkou zahraničných a slovenských filmových noviniek.

Program:

pondelok 30. marec 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

RAJ NA ZEMI

r.: Jaroslav Vojtek
Slovensko, 2019, 78 minút
Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud slovenského novinára, reportéra a fotografa Andreja Bána. Režisér Jaro Vojtek sníma prostredníctvom intímnych rozhovorov a počas spoločných putovaní po svete osobný Andrejov príbeh, jeho zápas so samotou a psychickými problémami, či snahu nadviazať dlhodobý a funkčný vzťah, po ktorom túži. Paralelne film zaznamenáva tragické a komplikované príbehy súčasného sveta vo vojnových a krízových oblastiach, či utečeneckých táboroch.


utorok 31. marca 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

ĎALEKO OD REYKJAVIKU

r.: Grímur Hákonarson
Island, 2019, 92 minút

Mlčanlivá Inga vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keď ale zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Bez strachu a plná odhodlania využíva všetky dostupné zbrane – ostré príspevky na Facebooku, mlieko i zásoby hnoja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.


streda 1. apríl 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

PRE SAMU

r.: Waad Al – Khateab
Veľká Británia, 2019, 95 minút

Novinárke Waad Al-Khateab sa v obliehanom sýrskom Aleppe narodí dcéra Sama. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal už 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.


Vstupné: 3,00 € (ZŤP), 4,00 € (študenti a člen FK ´93), 5,00 € (ostatní).

Začiatok podujatia: 30. 3. 2020 18:00:00
Koniec podujatia: 1. 4. 2020 20:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.