MFFK Febiofest 2020 v Prievidzi

Podujatie Prievidza

MFFK Febiofest 2020 v Prievidzi

A je tu ďalší ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest! Festival je organizovaný Asociáciou slovenských filmových klubov – ASFK. ASFK združuje viac než 50 kín a filmových klubov po celom Slovensku a patrí medzi najdôležitejšie slovenské distribučné spoločnosti zamerané na artové snímky.
Zaostrené na dobrý film, to bude hlásať blížiaci sa Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest, ktorý sa v Prievidzi uskutoční od 30. marca do 1. apríla 2020. MFFK Febiofest si vo svojej 27-ročnej histórii už po druhý raz zvolil tému, ktorá bude leitmotívom programu s vyše stovkou zahraničných a slovenských filmových noviniek.

Program:

pondelok 30. marec 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

RAJ NA ZEMI

r.: Jaroslav Vojtek
Slovensko, 2019, 78 minút
Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud slovenského novinára, reportéra a fotografa Andreja Bána. Režisér Jaro Vojtek sníma prostredníctvom intímnych rozhovorov a počas spoločných putovaní po svete osobný Andrejov príbeh, jeho zápas so samotou a psychickými problémami, či snahu nadviazať dlhodobý a funkčný vzťah, po ktorom túži. Paralelne film zaznamenáva tragické a komplikované príbehy súčasného sveta vo vojnových a krízových oblastiach, či utečeneckých táboroch.


utorok 31. marca 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

ĎALEKO OD REYKJAVIKU

r.: Grímur Hákonarson
Island, 2019, 92 minút

Mlčanlivá Inga vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keď ale zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Bez strachu a plná odhodlania využíva všetky dostupné zbrane – ostré príspevky na Facebooku, mlieko i zásoby hnoja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.


streda 1. apríl 2020
o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

PRE SAMU

r.: Waad Al – Khateab
Veľká Británia, 2019, 95 minút

Novinárke Waad Al-Khateab sa v obliehanom sýrskom Aleppe narodí dcéra Sama. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal už 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.


Vstupné: 3,00 € (ZŤP), 4,00 € (študenti a člen FK ´93), 5,00 € (ostatní).

Začiatok podujatia: 30. 3. 2020 18:00:00
Koniec podujatia: 1. 4. 2020 20:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatie5.ročník Deň detí
Skiarena Fačkovské sedlo, Kľačno
7.ročník Guláš fest
Overené podujatie7.ročník Guláš fest
Skiarena Fačkovské sedlo, Kľačno
Žiadny obrázok
Overené podujatie5.ročník Deň detí
Skiarena Fačkovské sedlo, Kľačno
Trdlofest 2020
Trdlofest 2020
Františkánska záhrada, Skalica
Dobrofest 2020
Dobrofest 2020
Malý Berlín, Trnava