Stretnutie na Kráľovej studni s výstupom na Krížnu

Podujatie Dolný Harmanec

Najstarší časopis na Slovensku pozýva na turistiku

Posledná májová sobota už tradične patrí stretnutiu priaznivcov turistiky a čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Tento rok sa uskutoční na Kráľovej studni vo Veľkej Fatre s výstupom na Krížnu.

Stretnutie turistov a priaznivcov časopisu Krásy Slovenska sa bude konať sobotu 25. mája 2019. Ide o 56. stretnutie, ktoré spája ľudí s láskou k prírode a k najstaršiemu časopisu na Slovensku.

            Stretnutia s tradíciou

Krásy Slovenska ako jediný časopis vychádza súvisle a bez prestávky už od roku 1921. Venuje sa prírodným a kultúrnym krásam Slovenska, zaujímavostiam, turistike, cykloturistike, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody či tradíciám našich predkov. Už 56 rokov sa jeho čitatelia a turistickí nadšenci zo všetkých kútov Slovenska stretávajú, aby si pripomenuli jeho zakladateľov a podelili sa o zážitky z poznávania krás Slovenska. Stretnutia sa vždy uskutočňujú na rôznych miestach, pričom sa postupne vystriedali už mnohé nádherné vrchy a vyhliadkové miesta na Slovensku. Aj tento rok sa uskutoční stretnutie na veľmi zaujímavom mieste – na vrchu Krížna a v areáli Horského hotela Kráľova studňa.

            Zaujímavé lokality v okolí Kráľovej studni

·      Prameň Bystrica pod Kráľovou skalou - prítok do Hrona

·      Prameň Kráľova studňa pod Kráľovou skalou – prítok do Váhu 

·      Pamätník SNP – partizánska nemocnica pod Smrekovom

·      Symbolický cintorín obetiam Veľkej Fatry pod Smrekovom

·      Park tmavej oblohy Veľkej Fatry  (vznikol v roku 2015 ako 76. park tmavej oblohy na svete, 30. v Európe a 3. na Slovensku).

 

            Sprievodný program

Oficiálny program stretnutia sa bude konať v areáli Horského hotela Kráľova studňa 25. mája 2019 od 13.00 hod. Hlavní organizátori Klub slovenských turistov, KST Lokomotíva Banská Bystrica  a Horský hotel Kráľova studňa spolu s redakciou časopisu Krásy Slovenska pripravili pestrý kultúrny program a občerstvenie. Pri tejto príležitosti sa tu uskutoční aj prezentácia nových knižných titulov, ktorými sú dva diely kníh Najkrajšie pešie okruhy 1 a 2, druhý diel knihy Najkrajšie cyklovrcholy Slovenska, ilustrovaní turistickí sprievodcovia TatryTatry pre deti ako aj Chaty a útulne Malej Fatry.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: KST, Redakcia časopisu Krásy Slovenska, KST Lokomotíva Banská Bystrica, Horský hotel Kráľova studňa
Fotografie
Podobné podujatia