Svadby rodu Thurzo + Koncert v Kaplnke sv. Michala

Podujatie Oravský Podzámok

Svadby rodu Thurzo + Koncert v Kaplnke sv. Michala

Podujatie „Svadby rodu Thurzo“ jedinečným spôsobom prezentuje unikátne okamihy historických zásnub a svadby jedného z najvplyvnejších šľachtických rodov Uhorska – Thurzovcov. Návštevníci budú mať možnosť zúčastniť sa tejto významnej udalosti, predstaví sa im dobová móda, svadobné tradície, hudba i tanec a zažijú pravú šľachtickú zábavu, nebudú chýbať šermiari a delostrelecké salvy. Na bohatý program sa môžete tešiť v podaní Spoločnosti Fringia. Atmosféru renesančnej svadby doplní chuť a vôňa vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Súčasťou podujatia je koncert súboru Ensemble Thesaurus Musicum v Kaplnke sv. Michala. Súbor sa interpretáciou zameriava na zväčša na komornú vokálnu a inštrumentálnu hudbu 16. – 18. storočia európskej proveniencie. V repertoári súboru sa nachádzajú diela Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiho, Girolama Frescobaldiho či Johana Sebastiana Bacha ako aj skladby z územia dnešného Slovenska. Hráči súboru sú hudobníci zaoberajúci a tzv. historicky poučenou interpretáciou. Skladby interpretujú na kópiách originálov historických nástrojov.

Podujatie sa uskutoční 14. júla 2019.

Program na Hlavnom nádvorí

Prebieha v čase od 13.00 do  16:30h. Vstupné na Hlavné nádvorie počas podujatia: 3,00€/ dospelí; 2,00€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

Koncert v Kaplnke sv. Michala

Začiatok o 17:00h. Vstupné na podujatie: 5,00€/ dospelí; 2,50€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

Fotografie
Podobné podujatia
Tajomný hrad
Tajomný hrad
Oravský hrad, Oravský Podzámok
Street Music Night
Street Music Night
Central Perk, Liptovský Mikuláš
JAKUBOVSKÉ HODY 2019
JAKUBOVSKÉ HODY 2019
Námestie slobody, Kysucké Nové Mesto