Uprising festival 2022

Podujatie Bratislava

Uprising festival 2022

Na bratislavské Zlaté piesky majú koncom augusta nemierené rôzne medzinárodné hviezdy. Uprising Festival totiž na oslavu svojich 15-tich rokov povoláva množstvo zaujímavých umelcov z celého sveta a výber toho najlepšieho z domácej scény. Pripravte sa na grandióznu rozlúčku s letom, ktorá sa uskutoční 26. a 27. augusta 2022.
Zásadnou informáciou pre všetkých fanúšikov Uprisingu je, že festival sa bude opäť konať vo svojej plnej kapacite, bez obmedzení a na svojom pôvodnom mieste na Zlatých pieskoch. Medzi prvými potvrdenými menami Uprisingu 2022 nájdete aj novinky ako Morgan Heritage, jamajskú hitmakerskú rodinu a víťazov Grammy, bláznivú bosniansku kapelu Dubioza Kolektiv, britskú drum and bass a dubstep ikonu DJ Fresh, alebo americké legendy latino hip-hopu Delinquent Habits. Okrem nich Uprising prepotvrdil aj vystúpenia pôvodne ohlásené na ročník 2020, ktorý sa pre pandemické obmedzenia mohol konať iba v obmedzenej kapacite. A tak sa v programe môžete tešiť aj na austrálsky fenomén menom Dub FX, bristolskú dnb legendu Roni Size, či duo Hang Massive, svetovo najznámejších hráčov na Hang drum a Hand pan. Z Jamajky majú na Zlaté piesky namierené aj roots reggae legenda Max Romeo so svojou dcérou Xana Romeo, ale aj výnimočná speváčka Hempress Sativa so svojou kapelou The Unconquerebels. Britský sound prídu do Bratislavy reprezentovať aj My Nu Leng z Bristolu, Killa P z Londýna a po rokoch sa na Uprisingu ukáže aj populárny veterán Earl 16. Soundsystemovú kultúru zastúpia tento rok Suns of Dub z Jamajky a Trinidadu, Dan I za Imperial Sound Army a Numa Crew z Talianska, Marina P & Weeding Dub z Francúzska a Španiel Lasai spoločne s Dreadsquad. Z domácej scény nebudú chýbať stálice Medial Banana, Boy Wonder so svojim novým očakávaným albumom, ale aj nové talenty Marko Damian a Tamara Kramar. Českú reggae a dancehall scénu prídu hájiť Cocoman, Messenjah, EllyZ a Selector Boldrik. To všetko je iba prvá várka interpretov, ktorí v lete prídu osláviť 15-te výročie festivalu Uprising na Zlaté piesky.

Morgan Heritage (JAM)
Dubioza Kolektiv (BIH) DJ Fresh (UK) Delinquent Habits (US) Dub FX (AUS) Roni Size (UK) Hang Massive (UK) Max Romeo (JAM) Hempress Sativa (JAM) My Nu Leng (UK) Killa P (UK) Earl 16 (UK) Suns of Dub (TTO / JAM) Dan I (IT) Numa Crew (IT) Marina P & Weeding Dub (FR) Lasai (ES) Dreadsquad (ES) Medial Banana (SK) Boy Wonder (SK) Marko Damian (SK) Tamara Kramar (SK) Cocoman (CZ) Messenjah (CZ) EllyZ (CZ) Selector Boldrik (CZ)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Grillegalized Open Air 2022
Overené podujatieGrillegalized Open Air 2022
Zlaté Piesky, Bratislava
ŠTUPEL FEST 2022
Overené podujatieŠTUPEL FEST 2022
Loď Harmónia, Bratislava
Radosť Summer Open Air
Overené podujatieRadosť Summer Open Air
Zlaté Piesky, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieRozálske hody 2022
Malokarpatské námestie, Bratislava
Tribute Fest 2022
Overené podujatieTribute Fest 2022
Amfiteáter Rača, Bratislava