VIANOČNÁ BENEFIČNÁ VÝSTAVA - ATELIÉR V LESE

Podujatie Modra

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Podujatia pre deti, Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
www.moska.sk
Ďalšie podujatia v meste Modra
Podrobnejšie informácie: https://www.moska.sk/podujatia/vianocna-beneficna-vystava-atelier-v-lese/

VIANOČNÁ BENEFIČNÁ VÝSTAVA - ATELIÉR V LESE

Výber z tvorby členov ateliéru, ktorí sú zdravotne znevýhodnení a majú výnimočný výtvarný talent

16. 11. – 16. 12. 2022

Kaštieľ v Modre, Horná 20, Modra

Srdečne Vás pozývame potešiť sa pestrofarebnými maľbami neobyčajných umelcov a naladiť sa pri nich na atmosféru prichádzajúcich Vianoc

V Ateliéri v lese sa stretávajú počas školského roka raz týždenne ľudia so zdravotným znevýhodnením, konkrétne s mentálnym a viacnásobným postihnutím, ktorí majú výnimočný výtvarný prejav. Vytvárajú rôznymi kreatívnymi technikami jedinečné výtvarné diela. Tí, ktorí ich sprevádzajú, môžu potvrdiť, že výtvarné činnosti prinášajú ľuďom s mentálnym a viacnásobným postihnutím naplnenie, istú formu konfrontácie s okolím, filtráciu napätia a v neposlednom rade vedú k stimulácii sebavedomia a pozitívneho vnímania seba samého. Predstavujú pre nich jednu z ciest pre pochopenie tohto sveta. Môžu prispieť k ich edukácii, rehabilitácii a socializácii. Pomáhajú aj pri nadobúdaní manuálnych zručností a pracovných návykov. V neposlednom rade predstavujú tiež príjemné trávenie voľného času.

Cieľom Ateliéru v lese je predovšetkým poskytnúť optimálne podmienky pre tvorbu a rozvoj výtvarného potenciálu ľuďom so zdravotným znevýhodnením. V ateliéri je týmto výtvarníkom poskytnutý priestor s potrebným vybavením a vzdelávanie vo výtvarných technikách pod vedením špeciálneho pedagóga a arteterapeuta s dlhoročnou praxou v danej oblasti.

Vianočná benefičná výstava členov Ateliéru v lese v Kaštieli v Modre je pre verejnosť prístupná od 16. novembra do 16. decembra 2022, počas návštevných hodín - od pondelka do štvrtka, v čase od 9.00 do 15.30. a v piatok od 9.00 do 12. 30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.skZoznam vystavujúcich autorov:

Ferko Noskovič, Olinka Kroková, Lenka Petáková, Lacko Garaj, Hanka Belková, Adam Dovičovič, Milanko Sandtner, Zuzka Csontosová, Jožko Novák, Janko Môcik


Ateliér vedie:

Mgr. Marcela Jurášová


Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

tel: 033/64 334 89

e-mail: moska@moska.sk

www.moska.sk FB: Moska.sk

Organizátor podujatia:

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1. 4. 2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

 


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Malokarpatské osvetové stredisko
Fotografie
Podobné podujatia