VIANOČNÝ KONCERT ADOREMUS A WARCHALOVCI

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kam v Bratislave, Koncerty, Kultúra
Web podujatia:
www.adoremus.sk
Web organizátora:
www.adoremus.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: adoremus@adoremus.sk
VIANOČNÝ KONCERT – ADOREMUS A WARCHALOVCI
pod záštitou Bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského.

Prijmite pozvanie na Vianočný koncert umeleckých telies ADOREMUS a WARCHALOVCI, ktorý sa uskutoční 26. decembra 2016 v Katedrále sv. Martina v Bratislave o 15:00. Pod vedením dirigenta Ewalda Danela a zbormajstra Dušana Billa uvedú  vianočný slovenský klenot – známe, zľudovelé dielo Jozefa Halmu   "Radostná zvesť "  v úprave Dušana Billa pre miešaný zbor a orchester. Príbeh príchodu Kráľa ľudských sŕdc v mnohorakej a rozmanitej podobe zvestujú vianočné koledy. V programe koncertu nebude chýbať ani inštrumentálne dielo, ktoré svojim naturelom zdôrazňuje a sprítomňuje atmosféru Vianoc – známe Concerto grosso g mol č. 8 op. 6 Fatto per notte di Natale / Na Božie narodenie od Arcangela Corelliho. Neopakovateľnú atmosféru svätej noci, ktorá vyzýva ľudské duše k stíšeniu a prijatiu večne živej správy o Narodení, obohatí v závere koncertu obľúbená Grúberova Tichá noc. Vrámci koncertu sa uskutoční prezentácia CD albumu RADOSTNÁ ZVESŤ.

Vianočná hudba interpretované v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok a zaiste obohatí Vaše prežívanie sviatočného dňa.

Vstupné 6 €. Predpredaj vstupeniek v sieti TICKETPORTAL. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Slovenský spevácky zbor ADOREMUS
Fotografie
Podobné podujatia
Vyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Bratislava
RYTMUS v Clube Hron
RYTMUS v Clube Hron
Club Hron, Bratislava