Vianočný koncert SĽUK-u

Podujatie Bratislava

Vianočný koncert SĽUK-u

Vianočný koncert Ľudovej hudby SĽUK-u, ženskej speváckej skupiny Trio z Chotára a Ťažkej muziky z Terchovej.

Ľudová hudba SĽUK-u je samostatné teleso SĽUK-u, ktoré spoluúčinkuje v hudobno-tanečných programoch SĽUK-u a má aj svoje samostatné projekty, v ktorých sa naplno prejavuje všestrannosť muzikantov: excelentná znalosť regionálnych špecifík ľudovej hudby, technická zručnosť a schopnosť interpretovať iné hudobné žánre. 

Primáškou ľudovej hudby je Zuzana Pokorná. 

Členovia ľudovej hudby: Zuzana Pokorná, Jozef Lednický, Peter Rogel, Peter Mikulec, Pavel Vician, Andrej Jarolín, Hana Varmužová 

Ženská spevácka skupina Trio z Chotára je zoskupenie troch speváčok z Terchovej, ktoré vynikajú dvoj až trojhlasným speváckym prejavom charakteristickým pre oblasť Terchovej a severného Slovenska. Účinkovali na mnohých prestížnych kultúrnych podujatiach po celom Slovensku i vo svete. Spolu s Ťažkou muzikou tvoria ucelený kolektív. 

Ťažká muzika je voľné zoskupenie terchovských muzikantov, ktorí pôsobia v rôznych prestížnych terchovských muzikách. Vyznačujú sa originálnym hudobným a speváckym prejavom, ktorý je charakteristický pre Terchovú a oblasť severného Slovenska. Názov skupiny je odvodený od ich telesnej hmotnosti. Vo svojom programe využívajú rôzne hudobné nástroje ( husle, malá dvojstrunová basa, fujara, zvonkohra, píšťalky, heligónka ), ktoré sú charakteristické pre región, z ktorého muzikanti pochádzajú.

Vstupné:
7 € / ZŤP 1 €

20:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Vyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Bratislava
Fragile SK Vianočný koncert
Fragile SK Vianočný koncert
Bratislava-Rača, Bratislava