Vianočný koncert SĽUK-u

Podujatie Bratislava

Vianočný koncert SĽUK-u

Vianočný koncert Ľudovej hudby SĽUK-u, ženskej speváckej skupiny Trio z Chotára a Ťažkej muziky z Terchovej.

Ľudová hudba SĽUK-u je samostatné teleso SĽUK-u, ktoré spoluúčinkuje v hudobno-tanečných programoch SĽUK-u a má aj svoje samostatné projekty, v ktorých sa naplno prejavuje všestrannosť muzikantov: excelentná znalosť regionálnych špecifík ľudovej hudby, technická zručnosť a schopnosť interpretovať iné hudobné žánre. 

Primáškou ľudovej hudby je Zuzana Pokorná. 

Členovia ľudovej hudby: Zuzana Pokorná, Jozef Lednický, Peter Rogel, Peter Mikulec, Pavel Vician, Andrej Jarolín, Hana Varmužová 

Ženská spevácka skupina Trio z Chotára je zoskupenie troch speváčok z Terchovej, ktoré vynikajú dvoj až trojhlasným speváckym prejavom charakteristickým pre oblasť Terchovej a severného Slovenska. Účinkovali na mnohých prestížnych kultúrnych podujatiach po celom Slovensku i vo svete. Spolu s Ťažkou muzikou tvoria ucelený kolektív. 

Ťažká muzika je voľné zoskupenie terchovských muzikantov, ktorí pôsobia v rôznych prestížnych terchovských muzikách. Vyznačujú sa originálnym hudobným a speváckym prejavom, ktorý je charakteristický pre Terchovú a oblasť severného Slovenska. Názov skupiny je odvodený od ich telesnej hmotnosti. Vo svojom programe využívajú rôzne hudobné nástroje ( husle, malá dvojstrunová basa, fujara, zvonkohra, píšťalky, heligónka ), ktoré sú charakteristické pre región, z ktorého muzikanti pochádzajú.

Vstupné:
7 € / ZŤP 1 €

20:00

Fotografie
Podobné podujatia
SENZI  SILVESTER  2019
Overené podujatieSENZI SILVESTER 2019
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Country  na  sobotu
Overené podujatieCountry na sobotu
Dom kultúry Lúky, Bratislava
MDMS TOUR 2019
MDMS TOUR 2019
Refinery Gallery, Bratislava
Fragile – Vianočný koncert
Fragile – Vianočný koncert
Nemecký kultúrny dom Rača, Bratislava
For  You  01
Overené podujatieFor You 01
Dom kultúry Lúky, Bratislava