Žalman Brothers Band

Podujatie Bratislava

Žalman Brothers Band

Koncert Žalman brother band v .klube pod lampou

Po odchode Mikiho Kadlečíka do Čiech skončila história bratislavskej legendy Hartus. Peter Žalman preto v roku 2001 založil novú skupinu, Žalman Brothers Band, pomenovanú podľa slávnej južanskej skupiny Allman Brothers Band. V marci roku 2001 kapela vystúpila na Bratislavskom bluesovom festivale Livin' Blues. Tu sa dal Peter Žalman dokopy s dvomi hudobníkmi z bluesrockovej kapely Radio Luxembourg, gitaristom a spevákom Martinom Výbochom a bubeníkom Erikom Kriššákom. Spolu s gitaristom Silvestrom Sališom tak spoločne vytvorili novú zostavu Žalman Brothers Band.

Kapela sa vyprofilovala ako južanská (z anglického southern rock) a okrem prevzatých skladieb začala postupne tvoriť aj vlastné skladby v slovenčine. Po nahraní dema Žalman Brothers Band odišiel zo skupiny Silvester Sališ, takže na festivale Livin' Blues (2002) už hral na gitare Martin Varga. Okrem neho sa nakrátko na poste speváka zjavil aj Martin „Marta“ Zúrik.

Skupina v stabilnej zostave intenzívne koncertovala v bratislavských podnikoch a dostala sa aj do Rakúska, Čiech a Poľska. Žalman Brothers Band sa úspešne prezentovali na českých festivaloch južanského rocku na Mlejně a v Otrokoviciach (Stetson and Bourbon). Okrem roku 2004, kedy si skupina dala pauzu, pretože gitaristi žili a pracovali v Prahe, je koncertná činnosť skupiny neustále pomerne vysoká a zdá sa, že ešte nejaký čas potrvá.
V roku 2003 nahrali Žalmani u Kroka album Track 1, kde sa prezentovali hlavne vlastnými skladbami a v tom istom roku prispeli na sampler Bluesrocková spoločnosť no.4, ktorý vyšiel pod hlavičkou Slovenskej bluesovej spoločnosti v decembri 2003. V rokoch 2007 až 2008 sa skupine podarilo vyprodukovať niekoľko nahrávok (z festivalu Stetson and Bourbon, zo skúšobne a z koncertu vo Frankie Rock Clube v Nitre), ich zvuková kvalita však nebola najlepšia, a preto sú odložené ad acta. Dňa 12.5.2010 vystúpila kapela v podniku Stará Pekárna v Brne, kde sa jej podarilo nahrať a následne pripraviť ďalšie, vlastným nákladom vydané, CD - Live in Stará Pekárna.

Počiatkom roku 2015 sme sfinalizovali nahrávky na nový album Som, kto som, ktorý napokon vyšiel v zime.
Žalman Brothers Band je skupina, ktorá sa dostala aj do literatúry, v slovenskom aj anglickom vydaní knihy Jána Liteckého-Švedu - Blues na Slovensku má svoj profil a po novom sa jej aj bez vlastného pričinenia podarilo votrieť do knihy Tomáša Berku a Fedora Freša - Rocková Bratislava.

Súčasná zostava (kliknutím na meno sa prejde na profil)
Martin Výboch - gitara, spev, harmonika
Martin Varga - gitara
Erik Kriššák - bicie
Peter Žalman - basa

Miesto konania podujatia: klub pod lampou, Partizánska 2 - vchod z Palisád, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 28. Apríla 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 28. Apríla 2018 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1461N 17.0991E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Žalman Brothers Band

Meno organizátora: klub pod lampou
Fotografie
Podobné podujatia
ZLATÝ KONCERT
ZLATÝ KONCERT
Aegon Arena NTC, Bratislava
VIANOČNÝ BAZÁR CHALAŇOV
Overené podujatieVIANOČNÝ BAZÁR CHALAŇOV
NOC, V-klub, Nám. SNP 12, Bratislava, Bratislava
VIANOČNÝ KONCERT LES SIRÈNES
VIANOČNÝ KONCERT LES SIRÈNES
Koncertná sieň Klarisky, Bratislava